Co jest stolicą Dubaju?
Co jest stolicą Dubaju?

Stolicą Dubaju jest Abu Zabi.

Dubaj – miasto kontrastów i nowoczesnej architektury

Dubaj – miasto kontrastów i nowoczesnej architektury

Dubaj to jedno z najbardziej znanych miast na świecie. W ciągu ostatnich kilku dekad stało się ono symbolem szybkiego rozwoju, luksusu i bogactwa. Jednym z głównych elementów przyciągających turystów do Dubaju jest jego niezwykła architektura oraz różnorodność kulturowa.

Wiele osób uważa, że Abu Zabi jest stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), jednakże w rzeczywistości oficjalną stolicą kraju pozostaje właśnie Dubaj. Mimo że Abu Zabi stanowi siedzibę rządu federalnego, to decyzją prezydenta Khalify bin Zayeda Al Nahyana prawa miejskie zostały nadane tylko dla Dubaju.

Miasto posiada wiele atrakcji turystycznych jak choćby Burj Khalifa – najwyższy budynek na świecie o wysokości 828 metrów lub Dubai Mall – jeden z największych centr handlowych na globie posiadający ponad tysiąc sklepówek czy akwarium mieszczacego sie wewnatrz centrum handlowego zawierającym okolo 33 tysięcy zwierzat morskich reprezentujacych blisko dwieście gatunkow ryb!

Jednakże poza tymi spektakularnymi miejscami warto odwiedzić również dzielnice historyczne takie jak Deira czy Bur Dubai. Tam można zobaczyć starą Dubaj, gdzie znajdują się bazarowe uliczki i tradycyjne sklepy sprzedające różnorodne produkty takie jak perfumy, przyprawy oraz ręcznie robione tkaniny.

Dubaj to także miejsce wielu imprez sportowych i kulturalnych. W ciągu całego roku organizowane są tu liczne festiwale muzyczne oraz koncerty międzynarodowych gwiazd popkultury. Dodatkowo każdego roku w mieście odbywa się wiele prestiżowych wydarzeń sportowych – na czele z Formułą 1 lub turniejami tenisowymi ATP World Tour Finals.

Nie sposób nie wspomnieć również o znanych plażach w Dubaju – Jumeirah Beach Park czy Kite Beach przyciągają setki turystów posiadając szeroką ofertę atrakcji rekreacyjno-sportowej dla mieszkańcow jak rowery plazowe (fatbikes) a nawet windsurfing!

Dubaj jest miejscem idealnym zarówno do odpoczynku jak i pracy ze względu na swoje dogodna lokalizacje geograficzną będąca mostem pomiedzy Europä a Azja co sprawia że stanowi on centrum biznesowego świata bliskowschodniego! Duże inwestycje zagranicznych firm stawiane sa tutaj dzieki stosunkowo korzystnym podatkowym warunkom panujących kraju.

Podsumowanie

Wszyscy którzy chcieliby zwiedzić świat powinni dodać Dubaj na swoją listę miejsc do odwiedzenia. Miasto to oferuje nie tylko nowoczesną architekturę, ale również bogactwo kultury i tradycji regionu Bliskiego Wschodu. Niezapomniane wrażenia zapewnią zarówno plaże jak i miejskie zabytki oraz centra handlowe.

Dodatkowo ze względu na dynamiczny rozwój gospodarczy miasta wiele firm decyduje się rozpoczynać tam działalność czy też przenosić już istniejące przedsiębiorstwa – co wiązaće sie z wieloma korzystnymi dla biznesowym warunkami panującymi w kraju.

Dubaj jest jedynie stolicą ZEA – odróżniajacego sie luksusem życia mieszkańcow a takze inwestorów zagranicznych!

Stolicą Dubaju jest Abu Zabi. Zachęcam do odwiedzenia strony https://www.dziewczynazjednymokiem.pl/ dla ciekawych artykułów i inspiracji podróżniczych. Oto link tagu HTML: Dziewczyna z jednym okiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here