Agencje rekrutacyjne we Wrocławiu

Ogromne zapotrzebowanie na profesjonalne usługi rekrutacyjne jest efektem wciąż bardzo trudnej sytuacji na rynku pracy. Wiele firm we Wrocławiu i regionie zgłasza problemy ze znalezieniem pracowników, dlatego nie chcąc tracić czasu na nieskuteczne rekrutacje woli powierzyć to zadanie specjalistom. Agencje rekrutacyjne we Wrocławiu, przynajmniej te godne polecenia, nie narzekają na brak klientów. Jeśli sam chcesz skorzystać z takiej usługi, to najpierw sprawdź, jak właściwie przebiega współpraca z profesjonalną agencją.

Poznanie potrzeb pracodawcy

Profesjonalna agencja rekrutacyjna we Wrocławiu nie podejmie żadnych działań, dopóki nie ustali, czego dokładnie oczekuje jej klient. Dlatego pierwszym krokiem we współpracy jest zorganizowanie spotkania, podczas którego pracodawca określi swoje potrzeby kadrowe. Na podstawie przekazanych informacji agencja stworzy profile kandydatów, które będą podstawą przy ocenie kwalifikacji osób pozyskiwanych dla klienta.

Jest to kluczowy etap współpracy, w który przedsiębiorca powinien się mocno zaangażować. Samo hasło „znajdźcie mi pracowników” niewiele daje, ponieważ agencja rekrutacyjna musi wiedzieć, czy pracodawca potrzebuje pracowników etatowych, tymczasowych, a może rozważa zatrudnienie cudzoziemców?

Obranie odpowiedniej strategii rekrutacyjnej

Oczywiście wiele zależy tutaj od tego, jakie usługi ma w swoim portfolio dana agencja rekrutacyjna we Wrocławiu. Dlatego zawsze dobrze jest nawiązać współpracę z taką agencją, która jest w stanie odpowiedzieć na oczekiwania wszystkich pracodawców, oferując im zarówno rekrutację stałą, jak i np. outsourcing pracowniczy.

Dobrym przykładem będzie tutaj Crew For You (https://crewforyou.pl) – jedna z najlepiej ocenianych agencji rekrutacyjnych we Wrocławiu. Crew For You oferuje swoim klientom m.in.:

  • pozyskiwanie pracowników tymczasowych,
  • budowanie zespołów i delegowanie ich do pracy w firmie klienta w ramach outsourcingu kadr,
  • zatrudnianie cudzoziemców i legalizowanie ich pobytu w Polsce,
  • outsourcing kadrowo-płacowy.

Strategia rekrutacyjna musi zostać dobrana ściśle do potrzeb pracodawcy oraz profilu kandydata. Przykładowo: jeśli firma szuka pracowników na produkcję i nie oczekuje od nich specjalnych kwalifikacji, natomiast priorytetem jest jak najszybsze uzupełnienie braków kadrowych, to idealnym rozwiązaniem może być pozyskanie pracowników tymczasowych.

Rozpoczęcie poszukiwań pracowników

Wiedząc już, kogo szuka pracodawca, agencja rekrutacyjna podejmuje konkretne działania zmierzające do uzupełniania braków kadrowych swojego klienta. Co ważne, na tym etapie przedsiębiorca jest w pełni wyręczany przez agencję, nie musi się osobiście angażować w proces poszukiwania pracowników, a jedynie czeka na konkretne efekty działań agencji.

Jest to znaczne udogodnienie, zwłaszcza dla tych pracodawców, którzy dobrze wiedzą, jak czasochłonna, stresująca i angażująca jest samodzielnie prowadzona rekrutacja pracowników. Dzięki wsparciu agencji przedsiębiorca może się całkowicie skupić na prowadzeniu swojego biznesu i zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Uzupełnienie braków kadrowych w firmie pracodawcy

Po znalezieniu odpowiednich pracowników agencja rekrutacyjna przedstawia efekty swoich działań klientowi – wówczas następuje rozliczenie usługi. Współpraca może jednak trwać nadal, jeśli przedsiębiorca np. zdecydował się na skorzystanie z outsourcingu pracowniczego.

Wówczas agencja, która formalnie jest pracodawcą osób delegowanych do pracy w firmie klienta, przejmuje na siebie wszystkie obowiązki związane z obsługą kadrowo-płacową pracowników, świadcząc usługę w modelu B2B. Doskonale sprawdza się to zwłaszcza w przypadku korzystania z pracy cudzoziemców i pracowników tymczasowych.

Współpraca z agencją rekrutacyjną może przynieść bardzo dobre efekty, przede wszystkim znacząco przyspieszając proces obsadzania wakatów w firmie i odciążając pracodawcę. Wciąż nie wiesz, czy jest to ten moment, w którym warto skorzystać z takiej usługi? Sporo rozjaśnią Ci artykuły na stronie https://crewforyou.pl/aktualnosci/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here