Lokalne SEO: Rola i działanie

0
587

Czy wiesz, dlaczego lokalne SEO jest tak ważne dla Twojej firmy i relacji z klientami? Jeśli nie – ten artykuł jest dla Ciebie. Wiedza o potencjale lokalnego pozycjonowania to bardzo przydatne narzędzie w walce o konkurencyjność marki, szczególnie w branży usługowej.

Czym jest lokalne SEO?

Lokalne pozycjonowanie jest dokładnie tym, na co wskazuje jego nazwa. To praktyka optymalizacji obecności Twojej firmy w internecie, która polega na poprawieniu jej widoczności w wyszukiwarkach dla potencjalnych klientów w danej okolicy. Według różnych statystyk, prawie połowa wszystkich, konsumenckich wyszukiwań w Google dotyczy firm lokalnych. Większość użytkowników używa w tym celu urządzeń mobilnych.

Gdy sam szukałeś w internecie danego produktu lub usługi w Twoim sąsiedztwie, z pewnością zauważyłeś trzy pierwsze pozycje, które proponuje wyszukiwarka, wskazując także na mapie ich lokacje. Najwyższym osiągnięciem praktyki lokalnego SEO jest zajęcie jednej z tych pozycji. Firmy, które tam trafiły cieszą się największym współczynnikiem klikalności (CTR), tym samym mają szanse na przyciągnięcie uwagi największej liczby klientów. Tyatj pojawia się pytanie: „Jak dostać się do tej pierwszej trójki?”. Z pewnością wymaga to czasu i poświęcenia zasobów. Osiągnięcie tego samodzielnie wydaje się niemożliwe w większych miastach, dlatego pomoc specjalistów jest tutaj niezbędna. Doświadczeni profesjonaliści z Efectownia.pl zaoferują Ci proste i sensowne wskazówki oraz techniczne know-how, dzięki którym poprawisz swoją widoczność wśród lokalnych konsumentów.

Czy potrzebujesz lokalnego SEO?

Jeśli baza klientów Twoja firmy jest zorientowana na okolicy siedziby Twojej firmy, lokalne pozycjonowanie z pewnością przyniesie Ci wiele korzyści. Niektóre firmy dzięki lokalnemu SEO mogą także przyciągnąć więcej osób spoza swojego sąsiedztwa. Dotyczy to w szczególności branży gastronomicznej i hotelarskiej, gdyż przejezdni i turyści często szukają informacji o danej usłudze, zanim skorzystają z niej po dotarciu do celu.

Biznesy, które zdobędą najwięcej korzyści z lokalnego SEO to:

  • Hotelarstwo – hotele, apartamenty na wynajem;
  • Gastronomia – restauracje, bary, kawiarnie;
  • Praktyki medyczne – kliniki, lekarze, dentyści;
  • Kancelarie prawne – radcy prawni, adwokaci
  • Lokalne usługi – fryzjerzy, elektrycy, kwiaciarnie, siłownie itp.

Dlaczego lokalne SEO jest tak ważne?

Lokalne pozycjonowanie pomaga Twojej firmie skutecznie wyróżnić się na tle konkurencji. Nawet nie posiadając własnej strony internetowej możesz być dobrze widoczny w sieci, a ruch w internecie z pewnością zostanie zamieniony na ruch w drzwiach Twojej placówki.

Wyszukiwania z intencją lokalną są coraz bardziej istotne. Niemal wszyscy konsumenci, którzy płynnie poruszają się w internecie, korzystają z tego narzędzia w celu znalezienia informacji o firmach, które mogą spełnić ich potrzeby zakupowe lub usługowe.

Lokalne SEO pomaga także w podejmowaniu decyzji konsumentów na korzyść Twojej firmy. Im więcej informacji o Twojej działalności dostarczysz swoim potencjalnym klientom, tym bardziej będą skłonni Cię odwiedzić.

Kluczowe czynniki rankingowe lokalnego SEO

Co konkretnie wpływa na to, czy dany użytkownik zobaczy Twoją firmę w jego wynikach wyszukiwania? Wyszukiwarka Google bierze pod uwagę następujące aspekty:

  • Trafność: Czyli dopasowanie wyników wyszukiwania do potrzeby użytkowników. Dodanie szczegółowych informacji o Twojej firmie pomoże wyszukiwarkom lepiej zrozumieć Twój biznes i wziąć pod uwagę Twoją ofertę do propozycji najbardziej trafnych pozycji wyszukiwań.
  • Odległość: To jak daleko znajduje się użytkownik, ma kluczową rolę w wyszukiwaniu lokalnym. Jeśli nie podano miejsca wyszukiwania, Google może je wyznaczyć za pomocą informacji o lokalizacji użytkownika.
  • Popularność: Wyszukiwarki promują firmy, które przekazały do internetu najwięcej informacji o sobie. Liczba oraz wyniki recenzji w sieci także są uwzględnianie w rankingach wyszukiwania lokalnego

Już teraz możesz zacząć pracę nad poprawą widoczności Twojej firmy wśród lokalnych klientów. W tym celu skonsultuj się z zespołem Efectownia.pl: https://efectownia.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here