konsolidacja

Konsolidacja kredytów w skrócie jest to połączenie kilku kredytów w jeden duży, a wiadome jest, że przeważnie klienci banków mają po kilka kredytów. Zazwyczaj płacą je osobno, ale istnieje możliwość połączenie wielu kredytów w jeden kredyt konsolidacyjny. Konsolidacja kredytów, jest przydatna, bo wtedy z kilku rat, które płaciło się wcześniej, teraz można płacić jedną. Dlatego banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i dają inne możliwości w ich trudnej niekiedy sytuacji finansowej.

Bankowi jako instytucji zależy na tym, aby nie stracić swoich kredytobiorców i tym sposobem chcą zatrzymać ich w swoim dziale, by nie przechodzili do konkurencji. Jeśli zaś chodzi o same te kredyty konsolidacyjne to, występują najczęściej w dwóch wariantach. Pierwszy wariant kredytu konsolidacyjnego to hipoteczny – wtedy taki kredyt zabezpieczamy hipoteką, najczęściej jest to dom, bądź mieszkanie, w którym się mieszka. Jest to dość ryzykowna opcja, ale jeśli nie ma innej możliwości, to jest to dobre rozwiązanie. A drugi rodzaj kredytu konsolidacyjnego, to gotówkowy – wtedy dostaje dodatkową gotówkę.

Kredytem konsolidacyjnym będziemy mieli możliwość spłacenia wszystkich innych kredytów, które mamy w danym banku. Jest to naprawdę fajna opcja łączenia kredytów. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w sumie wartość takiego kredytu jest nieco wyższa, niż ogólna suma finansowa, którą mieliśmy do spłacenia.

Konsolidacja kredytów, może być konieczna, gdy kredytobiorca mimo spłacanych już innych zobowiązań potrzebuje dodatkowej gotówki. Przed dostaniem takiego kredytu bank sprawdza potencjalnego klienta i dopiero po dobrym przejściu tej analizy wystawia połączenie wielu kredytów w jeden kredyt konsolidacyjny. Klient, który zdecyduje się na wzięcie takiego kredytu będzie, musiał się liczyć z wysokim oprocentowaniem rat, jak i często występującą prowizję.

O czym pamiętać przy zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego?

Przed wzięciem kredytu konsolidacyjnego, należy przemyśleć wszystkie za i przeciw oraz sprawdzić najtańszą opcję kredytu konsolidacyjnego w serwisie https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny. Choć wiadome jest, że istnieją różne sytuacje w życiu, na które nie mamy wpływu i nie zawsze możemy sobie pozwolić na inne decyzję. Dlatego ważne jest, by udać się najlepiej do swojego banku, w którym mamy już konto, wtedy dostanie takiego kredytu, jest bardziej prawdopodobne i istnieje większa możliwość, że będzie lepsza oferta niż w innych bankach. Jeśli zaś, chodzi o długość trwania tego kredytu to, wychodzi mniej więcej mniej niż 10 lat. Jest to dużo mniej, niż zazwyczaj kredyt hipoteczny, gdzie tam przeważnie bierze się na ok. 30 lat. W przypadku wzięcia w banku kredytu konsolidacyjnego mamy większą pewność, że wszystko będzie zgodne z prawem i nikt nas nie oszuka.

Artykuł powstał we współpracy z portalem finansowym www.totalmoney.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here