Czy opłaca się oddać auto w rozliczeniu?
Czy opłaca się oddać auto w rozliczeniu?

Oto wprowadzenie: Kiedy planujemy zakup nowego samochodu, jednym z rozwiązań może być oddanie naszego obecnego pojazdu w rozliczeniu. Jednakże, czy jest to korzystne finansowo dla nas? W dalszej części artykułu omówimy zalety i wady takiego rozwiązania oraz podpowiemy jak dokładnie podejść do procesu oddawania auta w ramach rozliczenia.

Zalety i wady oddawania auta w rozliczeniu

Czy opłaca się oddać auto w rozliczeniu? To pytanie, które zadaje sobie wielu kierowców podczas poszukiwania nowego samochodu. Oddanie swojego starego pojazdu może wydawać się dobrym pomysłem z kilku powodów, ale czy warto to robić?

Zacznijmy od zalet. Przede wszystkim oddając swój stary samochód w ramach rozliczenia przy zakupie nowego pojazdu możemy liczyć na znaczne ułatwienie finansowe. W takim przypadku cena naszego nowego auta zostaje zmniejszona o kwotę uzgodnioną ze sprzedawcą jako wartość handlowa naszej dotychczasowej maszyny.

Kolejną zaletą jest fakt, że nie musimy martwić się o pozbycie sieci nabywców dla swojego starego auta lub negocjacją ceny przez cały czas trwającej transakcji – wystarczy po prostu przekazać je do salonu i skorzystać z oferty handlowej.

Jeśli chodzi jednak o wady tego rodzaju transakcyjnego sposobu pozbycia się staruszka spod domowych drzwiczek to niestety istnieje ich całkiem sporo. Po pierwsze: często dostajemy mniej niż moglibyśmy dostać gdybym sprzedali go prywatnie; co więcej – wiele osób zdziwiło by było jak mała różnica między cenami potrafi być! Można też dorobići porównaniu rynkowych ofert z tym, co proponują sprzedawcy w salonach.

Kolejną kwestią jest fakt, że decydując się na oddanie auta w rozliczeniu tracimy możliwość negocjacji ceny naszego nowego pojazdu. W takiej sytuacji warto dokładnie przeanalizować oferty handlowe i porównać je ze sobą przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Innym aspektem wartym uwagi jest to, że nie każdy dealer akceptuje samochody innych marek niż te dostępne u nich w salonie. Oznacza to konieczność znalezienia innego miejsca do pozbycia się swojej starej maszyny lub rezygnacja z tego rodzaju transakcji – ale taki scenariusz najprawdopodobniej będzie kosztował nas więcej czasu i pieniędzy.

Podsumowując: oddanie samochodu w ramach rozliczenia może być dobrym pomysłem dla osób szukających oszczędności lub posiadających bardzo specjalistyczny model pojazdu (którego ciężko byłoby sprzedać prywatnie). Jednakże należy pamiętać o potencjalnych pułapkach jakie mogą czyhać przy tej formule transakcyjnej; najlepiej więc odpowiednio przemyśleć swój wybór a także skonsultować go z kimś bardziej doświadczonym we wszelkich sprawach motoryzacynych – np.kierownikiem serwisu mechanicznego albo doradcą finansowym.

Wezwanie do działania: Sprawdź swoje możliwości i skorzystaj z naszego kalkulatora wartości samochodu. Możesz łatwo porównać, ile otrzymasz za swój obecny pojazd w rozliczeniu przy zakupie nowego na stronie https://www.turistiko.pl/kalkulator-wartosci-samochodu/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here