trudne kredyty

Odmowy przyznania kredytów w bankach nie są czymś rzadko spotykanym, przeciwnie – zdarzają się stosunkowo często. Bywa, że podejrzewamy, że nie otrzymamy pozytywnej decyzji, ale liczymy na łut szczęścia. Zdarza się też, że wydaje nam się, że wszystko będzie dobrze, a bank ostatecznie informuje o odrzuceniu wniosku o kredyt.

Może się okazać w takich sytuacjach, że nasz kredyt można sklasyfikować jako trudny, co, jak łatwo się domyślić już po samej nazwie, sprawi, że jego uzyskanie może być dość uciążliwe. Czym są dokładnie takie trudne kredyty i jak w ich przypadku podnieść szanse na pozytywną decyzję kredytową? Do kogo warto zwrócić się o pomoc? Na wszystkie te pytania odpowiemy poniżej.

Czym jest trudny kredyt?

Trudny kredyt to taki, który z jakichś względów jest ciężki do uzyskania. Do najpopularniejszych czynniki, które mogą sprawić, że kredyt będzie trudny, należą niska zdolność kredytowa i negatywna historia kredytowa.

Zdolność kredytowa to zdolność do terminowej spłaty zobowiązania. Każdy bank oblicza ją w nieco inny sposób, co oznacza, że w jednym banku weryfikacja zdolności kredytowej może zostać zakończona pomyślnie, a w drugim nie, mimo takiej samej kwoty i okresu spłaty zobowiązania.

Zawsze jednak brane są pod uwagę w dużej mierze te same czynniki, a więc przede wszystkim wysokość aktualnych dochodów, forma zatrudnienia, koszty utrzymania oraz ilość i wysokość aktualnych zobowiązań.

Historia kredytowa dotyczy zaś tego, jak spłacamy i spłacaliśmy swoje zobowiązania finansowe do tej pory. Informacje na jej temat banki uzyskują przede wszystkim z Biura Informacji Kredytowej.

Przechowywane są tam dane na temat aktualnie spłacanych kredytów (a, o ile firma pożyczkowa współpracuje z BIK-iem, także pożyczek), a także niektórych już uregulowanych zobowiązań. Potencjalny kredytodawca może się dowiedzieć, czy zdarzyło nam się spóźnić z płatnością raty, a jeśli tak, to o jak długi okres.

Dalsze informacje na temat trudnych kredytów znajdują się tutaj: https://habza.com.pl/trudne-kredyty/. Warto zgłębić tę kwestię, jeśli podejrzewamy, że ona nas dotyczy lub już to wiemy, ponieważ próbowaliśmy pozyskać kredyt i spotkaliśmy się z odmową ze strony banku.

Jak podnieść swoje szanse na otrzymanie kredytu?

Jest wiele sposobów, na które można podnieść swoje szanse na uzyskanie kredytu samodzielnie. Można na przykład zmienić pracę na lepiej płatną, zmodyfikować swoją formę zatrudnienia (banki preferują umowę o pracę na czas nieokreślony) lub wygenerować szereg pozytywnych wpisów w historii kredytowej (na przykład poprzez zakup jakiegoś taniego przedmiotu na raty 0%).

Trzeba jednak wskazać, że większość z tych sposobów wymaga czasu i nie jest łatwa, w związku z czym nie są to rozwiązania, które pomogą nam, jeśli potrzebujemy kredytu bardzo szybko, bez zbędnego wysiłku i formalności. W takim wypadku lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy specjalisty, co omówimy dokładniej w dalszej części tego artykułu.

Do kogo zwrócić się o pomoc w otrzymaniu trudnego kredytu?

W pozyskaniu trudnego kredytu pomoże doświadczony pośrednik kredytowy, taki jak Habza Finanse. Dzięki jego wiedzy i kwalifikacjom, a także szerokiej sieci kontaktów, uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej jest możliwe nawet w skomplikowanej sytuacji.

Co więcej, dzięki niemu cały proces pozyskiwania kredytu zostanie przeprowadzony szybko i bez zbędnych formalności, co z pewnością będzie kluczowe, jeśli zależy nam na jak najszybszym otrzymaniu potrzebnych środków, do tego na najlepszych możliwych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here