E-faktura

Od 1 stycznia 2022 roku funkcjonuje w Polsce Krajowy System e-faktur. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu obieg dokumentów gospodarczych ma być o wiele prostszy i sprawniejszy. W tym roku przystąpienie do KSeF jest dobrowolne – w przyszłości e- faktura będzie jedynym obowiązującym wzorem. Sprawdź jakie korzyści wynikają z wprowadzenia takiego rozwiązania i czy przedsiębiorcy powinni obawiać się zmiany przepisów.

Wprowadzenie E -faktury – co oznacza dla przedsiębiorców?

E-faktura ma być ułatwieniem dla każdego przedsiębiorcy. Jednolity wzór ma przyspieszyć i ułatwić wzajemne rozliczenia, a także usprawnić współpracę z księgowością. Zmniejszy się również liczna obowiązków spoczywających na przedsiębiorcach nie będzie bowiem konieczności przechowywanie faktur wystawionych w KSeF – będą one automatycznie zapisywane w systemie. 

Duże obawy mogą mieć przedsiębiorcy, którzy do tej pory wystawiali faktury w tradycyjnej formie papierowej. Taki sposób rozliczania nie będzie możliwy od 2023 roku, dlatego będą oni zmuszeni do korzystania ze specjalnej darmowej aplikacji udostępnionej przez Ministerstwo Finansów lub innego zewnętrznego narzędzia do fakturowania zintegrowanych z KSeF.

Czym jest? Krajowy System E-faktur?

Zdaniem ustawodawcy ma on znacznie ułatwić rozliczenia pomiędzy firmami, a także zapewni pełne bezpieczeństwo rozliczeń. Każda faktura ustrukturyzowana zostanie  wprowadzana do systemu według jednego wzorca i otrzyma numer identyfikujący zaraz po jej wystawieniu.

Funkcjonowanie Krajowego System e-Faktur natychmiastowy dostęp do bieżących informacji transakcji zakupu/sprzedaży podatników. Pomoże to wyeliminować oszustwa podatkowe i błędy w rozliczeniach. Każda faktura będzie bowiem od razu weryfikowana. Ma to znacznie uszczelnić system podatkowy i zwiększenie dochodów skarbu państwa.

Nowoczesne narzędzie do fakturowania – poznaj aplikację Taxon

Szukasz obsługi księgowej online? Poznaj nowoczesną aplikację do faktur Taxon. Rachunkowość przez Internet to usługa na miarę naszych czasów – oszczędzasz cenny czas i możesz spokojnie skupić się na innych aspektach Twojej działalności gospodarczej. Od teraz wszystkie dokumenty wystawisz za pomocą swojego telefonu lub laptopa. Będziesz mieć także szybki kontakt ze swoim biurem rachunkowym w każdym momencie.

Już teraz przygotuj się na nadejście nowego formatu faktur. My już dziś przystosowaliśmy nasze narzędziem, aby było w pełni funkcjonalne z nowymi nadchodzącymi formatami. Bez problemu będziesz w stanie zarządzań firmową dokumentacją za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług – aplikacja do faktur Taxon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here