Jak wybrać kartę paliwową do firmy

Na rynku nie brakuje ofert kart paliwowych dla firm. Czym się kierować, poszukując najkorzystniejszej z nich?

Karty paliwowe – o co w nich chodzi?

Karty paliwowe są rozwiązaniem doskonale znanym od dość dawna, korzystają z niego różnego rodzaju firmy. Wbrew pozorom nie są to tylko przedsiębiorstwa transportowe, ale także wszelkiego typu inne marki – ważne jest jedynie to, aby posiadały w swojej flocie pojazdy. Mogą z nich korzystać np. pracownicy, którzy jeżdżą w delegacje w całym kraju. Karta paliwowa gwarantuje dostęp do stacji paliw wybranej sieci, a także często obniżki na paliwie, co pozwala na dodatkowe oszczędności. W przypadku dużej liczby pojazdów, które pokonują wielu kilometrów, kwoty te mogą być naprawdę wysokie.

To jednak nie wszystko – kierowca tankujący z kartą paliwową nie musi posiadać gotówki, aby uiścić opłatę. Zamiast tego zapłaci w sposób bezgotówkowy właśnie kartą paliwową. Ponadto nie trzeba czekać na kasjera, aby wystawił fakturę. Zamiast tego na koniec miesiąca dostarczony zostanie pojedynczy dokument sprzedażowy, w którym znajdą się wszystkie dotychczasowe transakcje w ramach danego okresu rozliczeniowego. Z przyczyn oczywistych ułatwia to pracę księgowości. Warto też dodać, że zależnie od typu karty paliwowej oferowane mogą być różne inne korzyści dla firmy. Na co zwrócić uwagę, przeglądając dostępne karty paliwowe, aby wybrać najlepszą opcję dla swojego przedsiębiorstwa?

Karta paliwowa dla firmy

Zanim zdecydujesz się na wybraną ofertę karty paliwowej, dobrze wziąć pod uwagę kilka czynników, które decydują o rzeczywistych walorach użytkowych tego produktu. Zdecydowanie jednym z najważniejszych jest wielkość twojej firmy. Zależnie od tego, ile masz pojazdów w swojej flocie, ile kilometrów pokonują w ciągu miesiąca oraz na jakim obszarze (np. w kraju lub także poza Polską), możesz mieć różne potrzeby. Dlatego też w pierwszej kolejności skoncentruj się na swoich wymaganiach.

Zwykło się uważać, że karty paliwowe przeznaczone są głównie dla dużych firm – w rzeczywistości jednak istnieją produkty, które odpowiedzą nawet na potrzeby drobnych przedsiębiorstw. Świetnym przykładem jest chociażby karta paliwowa bez kaucji BP Komfort Prepaid. Jak sama nazwa wskazuje, jest to karta przedpłacona, której zasada działania jest zbliżona np. do telefonów prepaid. Dlatego też zanim zaczniesz z niej korzystać, najpierw należy wpłacić na nią środki. Dzięki temu już więcej nie zaskoczy cię wysoka faktura za paliwo dla twojej firmy. W każdej chwili sprawdzisz stan swojego konta na portalu online, a do tego nie wydasz więcej niż posiadasz doładowanych środków. Karta paliwowa BP Komfort Prepaid przeznaczona jest dla firm, których miesięczne wydatki na paliwo nie przekraczają 14 000 zł.

Wybierając kartę paliwową, dobrze jest zwrócić uwagę także na ewentualne zabezpieczenia lub kaucje. Często koncern paliwowy wymaga deklaracji określonej ilości paliwa, która będzie tankowana każdego miesiąca, w przeciwnym razie mogą być konieczne dodatkowe opłaty. W przypadku wspomnianej już karty BP Komfort Prepaid nie musisz składać żadnych deklaracji, a do tego nie zaskoczą cię żadne dodatkowe i nadprogramowe faktury. Co więcej, otrzymasz atrakcyjne zniżki na paliwo, które wynoszą odpowiednio 5 groszy na litrze zwykłego paliwa oraz 10 groszy na litrze paliwa premium.

Przed podjęciem decyzji dotyczącej zakupu karty paliwowej koniecznie przyjrzyj się aktualnym ofertom na rynku. Jeżeli jesteś właścicielem małej firmy i szukasz korzystnego rozwiązania dla siebie, z pewnością warto rozważyć kartę paliwową BP Komfort Prepaid.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here