Jaka praca w Niemczech jest najpopularniejsza wśród kobiet

Emigracja zarobkowa od lat cieszy się zainteresowaniem Polaków. Dużą część stanowią mężczyźni wyjeżdżający do pracy w krajach Europy Zachodniej. Znajdują oni zatrudnienie głównie na budowach i przy prowadzeniu prac wykończeniowych. A co z kobietami? Te także decydują się na zagraniczne wyjazdy, ale do prac takich jak opiekunka osoby starszej. Poznaj inne popularne opcje zatrudnienia w za granicą.

Oferty pracy w Niemczech dla kobiet

Niemcy to wciąż bardzo chłonny rynek pracy i kierunek, który w emigracji zarobkowej bardzo chętnie wybierają Polacy. Powodem jest oczywiście niewielka odległość, ale też dużo dobrze płatnych ofert. To wszystko sprawia, że osoby o różnych kompetencjach, z doświadczeniem w zawodzie lub bez niego są w stanie z powodzeniem przejść przez proces rekrutacyjny. A na jakie stanowiska pracy w Niemczech najczęściej aplikują kobiety? Są to:

  • opiekunki osób starszych,
  • pielęgniarki, salowe, położne,
  • sprzątaczki,
  • pomocnice kucharzy, kelnerki,
  • recepcjonistki i pokojówki w hotelach.

Oczywiście osoby ze znajomością języka i wykształceniem kierunkowym mają jeszcze większe możliwości. Coraz częściej nasi rodacy podejmują pracę na wysokich stanowiskach umysłowych czy administracyjnych. Branżami, w których najlepiej odnajdują się mężczyźni i kobiety jest informatyka, nowe technologie, administracja.

W jakim zawodzie pracuje najwięcej Polek na emigracji?

Niemcy są społeczeństwem starzejącym się, a zarazem na tyle majętnym, że długo żyjących, nawet schorowanych seniorów i ich rodziny stać na zatrudnienie wykwalifikowanej opieki. Czasem nie musi to być pielęgniarka, a po prostu miła, ciepła, spokojna kobieta, która pomoże starszemu podopiecznemu w zwyczajnych codziennych czynnościach. Dbanie o higienę, przypomnienie o przyjmowaniu leków, robienie zakupów, gotowanie, sprzątanie, a czasem po prostu tylko przebywanie z kimś, rozmawianie, wychodzenie na spacery – zakres obowiązków jest bardzo różny. Ale to dobrze, bo wśród ofert pojawiają się też takie, w których znajomość języka niemieckiego w ogóle nie jest wymagana.

Inne miejsca pracy dla kobiet, praca w Niemczech dla par

Bez względu na to, czy interesuje Cię praca w Niemczech bez pośredników, czy lepiej czujesz się podejmując zatrudnienie za pośrednictwem agencji, za naszą zachodnią granicą czeka wiele ofert.

Jaka praca w Niemczech jest najpopularniejsza wśród kobiet? Z oczywistych względów poszukiwana i chętnie podejmowana jest praca w Niemczech z zakwaterowaniem – ale niekoniecznie na stałe. Panie, które chcą częściej i na dłużej wracać do domu, wybierają np. opcję umowy na zastępstwo.

Dla innych priorytetem jest niewielka odległość od domu, więc sprawdzają propozycje pracy w Niemczech blisko granicy. Wcale nierzadko zdarza się, że wyjechać chcą dwie osoby, bo nie wyobrażają sobie rozłąki, a poza tym w duecie jest przyjemniej, bezpieczniej i można więcej zarobić. Oferty pracy w Niemczech dla par to dla nich ciekawa i warta rozważenia opcja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here