Jesteś operatorem podestu roboczego i chcesz podnieść swe umiejętności? Zacznij od szkoleń UDT!

0
1407

Bez względu w jakiej branży pracujemy, musimy posiadać wiedzę, która pozwoli nam na efektywne realizowanie powierzonych zadań. Szczególnym sektorem jest budownictwo powiązane ściśle z pracą na maszynach ciężkich. W tym wypadku sama teoria nie wystarczy – musi być ona uzupełniona umiejętnościami praktycznymi oraz doświadczeniem.

Egzaminy UDT – potwierdzenie wiedzy i umiejętności operatorów maszyn ciężkich

Z tego powodu szkolenia są integralną częścią rozwoju zawodowego operatorów wszelkich podestów roboczych oraz ładowarek teleskopowych. Jeśli rozpoczynamy naszą przygodę w branży, to zazwyczaj pierwszym etapem są egzaminy organizowane przez UDT, czyli Urząd Dozoru Technicznego. Jest to główna instytucja państwowa, do której głównych działań należy:

  • prowadzenie nadzoru i kontroli technicznej maszyn,
  • ewidencja eksploatowanego sprzętu,
  • certyfikacja podnośników, ładowarek i innych platform roboczych używanych do prac budowlanych, magazynowych i inwentaryzacyjnych,
  • tworzenie programów szkoleniowych,
  • przeprowadzanie egzaminów praktyczno-teoretycznych dla operatorów maszyn ciężkich.

Gdzie szukać profesjonalnych kursów?

Przygotowując się do tego typu sprawdzianów, warto zadbać o odpowiednie zaplecze merytoryczne. Gdzie zatem szukać kursów? Najlepiej u doświadczonych profesjonalistów, którzy działają w branży od lat i cieszą się niepodważalną renomą. Świetnym przykładem jest np. RIWAL – uznany dostawca podestów roboczych i ładowarek teleskopowych na wynajem, który od ponad dekady oferuje polskim klientom maszyny najlepszych producentów, takich jak JLG czy Magni. Aktualnie oferta (https://www.riwal.com/poland/pl-pl/szkolenia/szkolenia-udt-online) obejmuje cztery programy certyfikowane przez UDT:

  • na podesty ruchome przejezdne (dawna  kat. 1P),
  • na ładowarki obrotowe (dawna kat. 1WJO),
  • na wózki widłowe (w przeszłości należące do kat. 2WJO),
  • na suwnice ogólnego przeznaczenia (dawniej kat. 2S).

Należy dodać, że w związku z obecną sytuacją teoria prowadzona jest online, natomiast część praktyczna odbywa się przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności w wybranym ośrodku szkoleniowym RIWAL.

Jeśli pragniesz podnosić swe umiejętności, ucz się od najlepszych i wybierz ofertę kursów UDT Riwal!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here