Skąd jest paliwo na Orlenie?
Skąd jest paliwo na Orlenie?

Paliwo sprzedawane na stacjach Orlen pochodzi z różnych źródeł, w tym od rafinerii należących do Grupy ORLEN oraz innych dostawców zagranicznych. W celu zapewnienia najwyższej jakości i bezpieczeństwa produktów, firma stosuje rygorystyczne procedury kontroli jakości surowca i gotowych produktów.

Złóż wniosek o informacje publiczną u Orlenu

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się, skąd pochodzi paliwo sprzedawane przez różne stacje benzynowe. Jednym z największych dostawców paliwa w Polsce jest Orlen. Wiele osób chciałoby poznać źródło ich zaopatrzenia i jakie są kryteria wyboru dostawców.

Jeśli również masz takie pytania dotyczące Orlenu, warto dowiedzieć się więcej o możliwości wnioskowania o informację publiczną u tej firmy. Zgodnie z prawem każdy obywatel ma do niej prawo i może zgłosić swoje żądanie bezpośrednio do przedstawicieli spółki.

Orlen to jedno z największych polskich przedsiębiorstw naftowych działających na rynku europejskim oraz światowym. Firma ta zajmuje się m.in.: wydobyciem ropy naftowej, jej przetwarzaniem oraz dystrybucją produktów petrochemicznych – między innymi benzyny czy oleju napędowego.

Z pewnością wielu klientom Orleńskich stacji benzynowych bardzo ciekawi skład tego paliwa oraz jego pochodzenie od konkretnej rafinerii lub producenta surowca bazowego (czyli ropy). Dzięki temu można lepiej kontrolować jakość stosowanego przez nas samochodu paliwa.

Aby uzyskać odpowiedź na te pytania należy wystosować wniosek o informację publiczną u samego koncernu. Wniosek taki powinien być złożony w formie pisemnej lub elektronicznej, a jego treść musi zawierać wyraźne pytanie oraz uzasadnienie.

W skład wniosku o informację publiczną należy wpisać swoje dane osobowe (imię i nazwisko) oraz adres zamieszkania, aby przedstawiciele Orlenu mogli się z nami skontaktować. Należy również podać dokładną datę wystosowania żądania.

Po przesłaniu takiego pisma do spółki koncern ma obowiązek odpowiedzieć na zadane pytanie w ciągu 14 dni od momentu dostarczenia korespondencji przez nadawcę.

Informacje publiczne są udostępniane bezpłatnie dla każdej osoby posiadającej interes prawny – czyli wszystkich klientów stacji benzynowych Orleńskich jak i innych osób prywatnych bądź instytucji rządowych.

Dzięki możliwości zgłaszania takich pytań możemy lepiej poznać działalność firmy Orlen oraz dowiedzieć się więcej na temat jakości sprzedawanego przez nią paliwa. Dla wielu osób jest to bardzo ważna informacja przy wyborze konkretnej stacji benzynowej do tankowania naszych samochodów.

Podsumowując, jeśli chcesz poznać źródła zaopatrzenia Orlenu lub masz inne ciekawe pytania dotyczące tej firmy warto wysłać wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Możliwość takiego żądania jest dostępna dla każdego obywatela i pozwala na poznanie wielu ciekawych faktów dotyczących działalności koncernu oraz jakości sprzedawanego przez niego paliwa.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Bio-Amore – producenta biopaliw, który dostarcza paliwo dla stacji Orlen. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę internetową: https://bio-amore.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here