Symulatory lotu: startuj bez odrywania się od ziemi

0
722

Szkolenie pilota w symulatorze lotniczym jest jednym z najważniejszych warunków bezpieczeństwa przyszłych lotów w świecie rzeczywistym. Taki symulator nie tylko pomaga pilotowi wcześniej nauczyć się nowego modelu, ale także pozwala inżynierom i projektantom wprowadzić niezbędne zmiany w konstrukcji.

Przemysłowa produkcja symulatorów lotu w naszym kraju rozpoczęła się ponad siedemdziesiąt lat temu. Od tego czasu wiele się zmieniło. Nowoczesna technologia umożliwia wykonanie „elektronicznego” lotu niemal nie do odróżnienia od prawdziwego. Wiodącą firmą na polskim rynku symulatorów lotniczych jest obecnie https://www.vismag.pl/ –  Dystrybutor broni, technologii wojskowej, a także produktów „obrotu specjalnego”.

Symulator wysokich lotów

Historia symulatorów lotu rozpoczęła się niemal równocześnie z pojawieniem się masowo produkowanych samolotów – na początku XX wieku. Początkujący piloci potrzebowali aparatu, za pomocą którego mogliby uczyć się obsługi skomplikowanego i drogiego sprzętu, od którego umiejętności sterowania zależy także życie pilotów i innych ludzi. Z czasem symulatory lotu stawały się coraz bardziej skomplikowane i stały się częścią obowiązkowej praktyki szkolenia i rozwoju pilotów.

Praca z symulatorem firmy VISMAG

Praca na symulatorze jest etapem pośrednim w szkoleniu pilotów pomiędzy teorią a prawdziwą praktyką na niebie. Podczas gdy szkolenie można rozpocząć na prostych symulatorach, które są bardziej zbliżone do zaawansowanych wersji komputerowych symulatorów lotu, kolejne etapy wymagają bardziej kompletnej symulacji lotu. Nowoczesne symulatory lotu szczegółowo odtwarzają najbardziej złożoną strukturę kokpitu samolotu lub helikoptera określonego modelu. Celem symulatora jest nie tylko zapoznanie przyszłego pilota z przyrządami, wyświetlaczami i czujnikami, ale także jak najdokładniejsze odtworzenie interakcji między człowiekiem a maszyną w różnych sytuacjach podczas wszystkich faz lotu.

Aby zanurzyć pilota w atmosferze prawdziwego lotu, angażowane są wszystkie zmysły. Elementy sterujące na symulatorze działają pod obciążeniem, lotowi treningowemu towarzyszy hałas i wibracje, system ruchowy trenuje układ przedsionkowy poprzez symulację startu, lądowania i innych manewrów. A co najlepsze, wszystko za oknem kokpitu jest prawdziwe: pas startowy, horyzont, niebo, cele powietrzne i naziemne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here