kredyt

Osoby, które są zadłużone i mają kłopot ze spłatą swoich należności, mogą mieć wiele problemów.  Jednym z nich jest ograniczona możliwość zaciągnięcia kredytu, który mógłby posłużyć im do tego, aby spłacić zaległe zobowiązania. Problem może nasilać się w momencie, gdy taka osoba dodatkowo trafi na listę dłużników, a sprawą ściągania długów zajmie się komornik. Nasuwa się więc pytanie, czy osoba, która ma długi, nie ma w ogóle szans na to, aby dostać nowy kredyt dla zadłużonych?

Kredyty dla osób zadłużonych – gdzie szukać pomocy?

Uzyskanie kredyty, gdy jest się na liście dłużników to nie lada wyzwanie. Jasno trzeba powiedzieć, że większość banków nie udzieli takiej osobie pieniędzy. Jest tak, ponieważ wiąże się to ze zbyt dużym ryzykiem, którego bank nie może podjąć, ponieważ musi stosować się do rekomendacji KNF. Skrupulatnie określają one zdolność kredytową potencjalnego klienta oraz to, kto może otrzymać kredyt a kto nie. Dodatkowo bardzo ważne jest też źródło dochodu oraz ich wysokość. Jeśli osoba, która ma długi, nie ma stałej pracy lub pracuje „na czarno”, to bank z pewnością odrzuci jej wniosek.

Jak widzisz otrzymanie kredytu w banku, jeśli nie ma się pracy, a do tego jest się zadłużonym https://habza.com.pl/kredyt-dla-zadluzonych/, jest praktycznie niewykonalne. Nawet składając wniosek o niewielki kredyt gotówkowy, trzeba wykazać, że posiada się stałe dochody oraz pracę na podstawie umowy. Jeśli Twoje starania o kredyt w banku nie przyniosły żadnych rezultatów, to możesz skorzystać z alternatywnego rozwiązania. Mowa o pożyczkach pozabankowych, które kierowane są do szerokiego grona odbiorców.

Pożyczki pozabankowe

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły prywatne firmy pożyczkowe. Stało się tak, ponieważ oferują one produkty finansowe niemal każdej osobie. Wystarczy, że masz ukończone 18 lat, jesteś obywatelem RP i posiadasz ważny dowód osobisty. Pożyczkę można zaciągnąć bez wychodzenia z domu przez internet. Jest to ciekawa alternatywa dla produktów bankowych. Prywatne firmy pożyczkowe znane są przede wszystkim z tego, że dość liberalnie podchodzą do kwestii udzielania pieniędzy swoim klientom.

W wielu takich miejscach osoba, która nie ma szans na kredyt bankowy może zyskać dodatkową gotówkę. Pożyczkodawcy często są w stanie przymknąć oko na niską zdolność kredytową, a nawet brak stałych dochodów. Nie jest też dla nich większym problemem fakt, że klient znajduje się na liście dłużników. Podejmują oni duże ryzyko, udzielając pieniędzy takim osobom, jednak rekompensują to sobie wyższym oprocentowaniem i prowizjami.

Wiele firm pożyczkowych specjalizuje się w udzielaniu pożyczek dłużnikom. Mają one specjalne oferty dla osób, które nie radzą sobie ze spłatą swoich zobowiązań i szukają pomocy finansowej. Jeśli szukasz pożyczek dla zadłużonych, to powinieneś dobrze rozejrzeć się po swoim mieście oraz ofertach internetowych. Nie trzeba szukać długo, aby znaleźć firmy, które reklamują się hasłami „pożyczki bez BIK” lub „pożyczki dla zadłużonych”.

Kredyt dla zadłużonych – podsumowanie

Uzyskanie kredytu w banku będąc osobą zadłużoną, jest praktycznie niemożliwe ze względu na złą historię oraz zdolność kredytową. Alternatywnym rozwiązaniem są pożyczki pozabankowe, które można otrzymać, nawet jeśli znajdujemy się na liście dłużników. Trzeba jednak pamiętać o tym, że mogą być one zdecydowanie droższe niż tradycyjny kredyt. Kwota takiego zobowiązania może też być niewystarczająca, aby spłacić wszystkie długi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here