Gdzie najłatwiej dostać kredyt hipoteczny?

0
5412

Własny dom to marzenie wielu z nas. Każdy chce mieć swój kąt, gdzie będzie się czuł bezpiecznie i będzie miał zapewnioną prywatność. Jednak zakup domu to ogromna inwestycja, która często nas przerasta. Nie każdego stać na taki wydatek tym bardziej, że koszty te są bardzo duże. Na szczęście istnieje rozwiązanie problemów finansowych związanych z zakupem domu, mianowicie można się zgłosić do banku i złożyć wniosek o kredyt hipoteczny.

Dla kogo jest przeznaczony kredyt hipoteczny?

Kredyty hipoteczne to jedne z głównych produktów finansowych, które można znaleźć w ofercie każdego banku. To ogromne wsparcie finansowe dla osób, które chcą kupić lub zbudować dom ale nie mają na to własnych środków. O kredyt może się ubiegać osoba pełnoletnia, która ma stałe zatrudnienie. Bardzo ważną kwestią jest także czysta historia kredytowa i odpowiednia zdolność kredytowa. Osoba ubiegająca się o kredyt pod hipotekę domu, musi mieć uregulowane wszystkie zaległości finansowe, musi też posiadać odpowiednie zarobki, tak by była w stanie spłacać co miesięczne raty.

Ranking banków z najlepszą ofertą kredytów hipotecznych

Na stronie internetowej bankier.pl/smart/kredyty-hipoteczne, można znaleźć podsumowanie najlepszej oferty kredytów hipotecznych i banków w których najłatwiej można uzyskać kredyt. Z tego rankingu wynika, że najlepszą obecnie ofertę w tej kwestii posiada City Handlowy a tuż za nim plasuje się BNP Paribas. Ostatnią pozycją w pierwszej trójce jest ING. W przypadku tych trzech banków, rata kredytu hipotecznego zaciągniętego na okres 30 lat na kwotę 200 000zł nie przekracza kwoty 750zł. BNP Paribas nie pobiera dodatkowej prowizji od kredytu i ma najniższe RRSO, z kolei City Handlowy ma najniższą marżę.

Bank w którym najłatwiej i najtrudniej jest dostać kredyt hipoteczny

W niektórych bankach bardzo łatwo można dostać pozytywną odpowiedź na wniosek kredytowy, do nich z pewnością można zaliczyć Bank BNP Paribas. Ten bank jak już wyżej wspomniano nie pobiera dodatkowej prowizji i ma bardzo atrakcyjną marżę. Co więcej oferuje ofertę łączoną, to znaczy, że czym więcej produktów finansowych ma się w tym banku wziętych, tym łatwiej można uzyskać kredyt pod hipotekę domu.

Z kolei najtrudniej jest uzyskać kredyt pod hipotekę domu w MBank. Ten bank ma najwyższe RRSO, najwyższą marżę i wiele dodatkowych warunków, takich jak na przykład konieczność ubezpieczenia na życie, konieczność ubezpieczenia nieruchomości, konieczność założenia w banku karty kredytowej itp.

Kredyt hipoteczny jest idealną propozycją dla osób, które pragną nabyć nieruchomość. W przypadku takiej formy kredytu, nieruchomość jest współwłasnością banku aż do momentu spłaty przez kredytobiorcy wszystkich rat kredytowych.

Źródło: https://www.bankier.pl/smart/kredyty-hipoteczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here