domowy gabinet

Odpowiedź na pytanie o to, jak urządzić gabinet w domu zyskuje na znaczeniu. Coraz więcej osób przechodzi na zdalny tryb pracy, jak grzyby po deszczu wyrastają również jednoosobowe działalności gospodarcze, które dla świadczenia usług nie wymagają korzystania z dedykowanych pomieszczeń. Jak zatem urządzić miejsce do pracy w domowym zaciszu?

Ergonomia i porządek

Własny gabinet — to brzmi dumnie. Jednak domowe biuro to nie tylko prestiż, ale też funkcjonalność. Ta jest oczywiście zależna od rodzaju wykonywanej działalności, z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy jednak przyjąć, że kluczowe rozwiązania będą wspólne zarówno dla grafika komputerowego, jak i księgowej, programisty, czy też dziennikarza. Od czego zacząć? Przede wszystkim od analizy własnych potrzeb i skonfrontowania ich z możliwościami. Jeżeli nasza praca wymaga na przykład dwóch monitorów, to nie obejdziemy się bez odpowiednio dużego biurka, ono z kolei wymaga przestrzeni. Tak duży mebel w przypadku mniejszych pomieszczeń może zdeterminować aranżację i ustawienie pozostałych elementów wyposażenia.

Zacznijmy zatem od tego, co najważniejsze. Z całą pewnością będzie to wspomniane biurko oraz wygodny fotel. Nie zapominajmy, że wygoda musi iść w parze z ergonomią. Wysokość mebli powinna być adekwatna do gabarytów użytkownika i gwarantować komfortową, zdrową pozycję podczas pracy. W ten sposób zadbamy o zdrowie i wydłużymy czas pracy, unikając zmęczenia. Na uwagę zasługują również sprzęty pomocnicze w rodzaju półek na drukarkę i podręczne dokumenty. Nie obędzie się też bez właściwej organizacji miejsca do przechowywania. Nie wszystkie przybory i przedmioty muszą się znajdować na wierzchu, ukrycie ich w szafkach i szufladach pomoże zachować porządek. Pamiętajmy jednak o zapewnieniu dobrego dostępu — nic tak nie irytuje i wybija z rytmu pracy, jak zbyteczna strata czasu poświęconego na przekopywanie zawartości skrytek.

Nie tylko funkcjonalność, ale też styl

Gabinet nie musi, a nawet nie może być nudny. Stanowi przecież swoistą wizytówkę właściciela, dobrze więc by oddawał jego charakter i aspiracje. Meble kupioną w pierwszym lepszym sklepie lub markecie budowlanym być może wywiążą się z powierzonych im zadań, jednak zdecydowanie nie przysporzą splendoru. Stylowa aranżacja gabinetu to także doskonały sposób na uprzyjemnienie pracy, a co za tym idzie podniesienie efektywności działań. O tym, że meble do biura nie muszą być anonimowe, przekonuje oferta przygotowana przez Studio Meblowe. 

Znajdziemy tu między innymi biurka i sekretarzyki, fotele i krzesła, biblioteczki, komody i szafki na dokumenty. Oryginalne projekty łączą wysoką estetykę z doskonałą jakością i trwałością. Na szczególną uwagę zasługują serie mebli nawiązujące do jakże popularnego stylu vintage. Naturalne drewno to przyjazny i ponadczasowy surowiec, a możliwość wybrania jednego z wielu wykończeń sprawia, że w łatwy sposób możemy wejść w posiadanie zachwycającego i nietuzinkowego mebla. Czy warto? Zdecydowanie tak — praca w domu zyska nowy, lepszy wymiar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here