Gramatyka angielska dla każdego

0
1152

Gramatyka pokazuje nam zasady języka. Gramatyka angielska może być podzielona na różne tematy. Zasadniczo chodzi tu o typy słów, formacje wyrazowe, formy wyrazowe i strukturę zdań. Dla każdego tematu przygotowaliśmy przegląd i małe kursy gramatyczne z przykładami i ćwiczeniami.

Podstawowe pojęcia gramatyczne

Gramatyka to teoria języka. Jest jak zestaw konstrukcyjny, którego poszczególne elementy są klasyfikowane.

Słowo gramatyka pierwotnie pochodzi z greckiego. Gramma (γράμμα) oznacza „pismo lub literę”. Dzisiaj rozumiemy gramatykę jako zbiór zasad struktury języka. Jeśli nie jesteś pewien, czy popełniłeś błąd, możesz zapytać swojego nauczyciela angielskiego lub przyjaciół: „Czy to jest poprawne gramatycznie?”.

Język angielski należy do rodziny języków germańskich. Inne ważne języki germańskie to niemiecki, szwedzki, norweski, duński, islandzki i niderlandzki. Język angielski ma dość trudne zasady, jeśli chodzi o kolejność zdań, na przykład pozycja czasownika zmienia się w zależności od tego, czy jest to klauzula podrzędna czy główna. W języku niderlandzkim, na przykład, jest taki sam. Angielski ma również stosunkowo dużą liczbę form nieregularnych. Każdy, kto od jakiegoś czasu uczy się angielskiego, wie, o czym mówię.

Nie musisz się martwić. Nauka angielskiego nie jest tak trudna, jak na pierwszy rzut oka. Jeśli masz odpowiedni system nauki, nauka angielskiego jest nawet zabawna!

Jak zacząć się uczyć gramatyki angielskiej

Szybko i łatwo nauczyć się gramatyki angielskiej. W wyjaśnieniach objaśnione są krótko i zwięźle zasady użytkowania i formowania. W licznych ćwiczeniach dostępnych online możesz natychmiast zastosować i utrwalić to, czego się nauczyłeś, w zależności od Twojego poziomu językowego.

Nasze tematy gramatyczne są odpowiednie zarówno dla rodzimych użytkowników języka, jak i obcokrajowców uczących się języka angielskiego.

Ile jest czasów w języku angielskim?

Jest 12 czasów w języku angielskim: Czas teraźniejszy, czas przyszły i czas przyszły dzieli na na czasy simple oraz perfect.

Czas Present Simple – jest zawsze pierwszym czasem jakie się uczymy. Nie zawsze nauczyciele mówią: to jest czas Present Simple. Oni po prostu uczą konstrukcji zdań, zazwyczaj bardzo uproszczonych. W tych zdaniach chodzi o wskazywanie np gdzie jest przedmiot czy pytanie co to jest. Dopiero po chwili zaczynają tłumaczyć jak się tworzy pytania w czasie Present Simple, czy to poprzez inwersję czy poprzez dodanie operatora DO/DOES.

Kolejne czasy nauczane są później, kiedy uczeń już zrozumie czym się różni teraźniejszość ogólna od teraźniejszości w danej chwili (czyli czas Present Continuous. Jak zrozumiemy podstawy, przechodzimy do trudniejszych czasów. Oczywiście zanim przejdziemy warto zapoznać się z quizami sprawdzającymi znajomość i zrzumienie poszczególnych czasów, np: Present Simple test

Koniugator

Czy trudno jest ci koniugować czasowniki a języku polskim? W angielskim nie musisz się martwić odmianą. To nie polski czy niemiecki że jest masa końcówek – angielski nagle stał się prostszy, nie?

Zaimki

Zaimki zastępują rzeczowniki. Rozróżniamy zaimki osobiste, zaborcze, refleksyjne, względne, pytające, demonstracyjne i nieokreślone. Sporo tego, co?

Przymiotniki

Przymiotniki są określnikami rzeczowników. Wskazują one, jaki jest ktoś lub coś (np. dobry, szybki).

Przysłówki

Przysłówki to niezmienne słowa (np. tutaj, a więc wczoraj, bardzo), których używamy, aby podać informacje o miejscu, czasie, przyczynie lub sposobie. Niektóre przysłówki mogą być zintensyfikowane.

Przyimki

Przyimki to krótkie słowa (np. w, na, bez), których używamy z rzeczownikami lub zaimkami.

Struktura zdań

Wyjaśnienie porządku słownego w głównych klauzulach, pytaniach i klauzulach podrzędnych. W szczególności dotyczy również zdań warunkowych i mową pośrednią.

Podczas nauki języka, niestety nie ma możliwości obejścia gramatyki. Szczególnie początkujący mają często duże problemy z gramatyką angielską. Ważne jest, aby dobrze uczyć się gramatyki na kursach dla początkujących, ponieważ wtedy będzie ona później coraz łatwiejsza. Warto dodać, że nie nie wszystko jest trudne. Angielskie czasowniki i rzeczowniki są w rzeczywistości dość łatwe w porównaniu z wieloma innymi językami.

Największym wyzwaniem dla każdego, kto uczy się innych językow, jest z pewnością deklinacja. Czy rzeczownik jest męski, żeński czy neutralny, czy potrzebujemy oskarżyciela czy datywy i jakie są artykuły? Teorii można się nauczyć, ale zrozumieć trudno. W angielskim nie ma tego problemu, gdyż deklinacja praktycznie nie istnieje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here