Rozliczenie podatku z Niemiec

Bardzo wielu polskich obywateli decyduje się na pracę w Niemczech. Często jest to praca sezonowa, jednak czasami wyjeżdżamy na większą część roku bądź nawet decydujemy się podjąć pracę na stałe w Niemczech. W tym też czasie pobierane są zaliczki na podatek dochodowy, o ile praca podjęta była w sposób legalny. Sprawdzamy, jak dokonać rozliczenia podatku z Niemiec i jakie niesie to za sobą korzyści.

Rozliczenie podatku z Niemiec – dlaczego warto?

Rozliczenie podatku z Niemiec dotyczy podatku dochodowego, na poczet którego pracodawcy odprowadza zaliczki w częstotliwości miesięcznej. Nie każdy pracownik, który podejmuje zatrudnienie w Niemczech zdaje sobie sprawę z faktu, iż często zaliczki te odprowadzane są w zbyt dużej wysokości, przez co podatnikowi należy się zwrot nadpłaconych kwot. W tym celu rozliczenie podatku z Niemiec powinno być dokonywane co rok. Co więcej, rozliczenie podatku z Niemiec nie przyniesie skutków, jeżeli będziemy dokonywać go w odniesieniu powyżej 4 lat wstecz. Wtedy też podatnik nie może już liczyć na zwrot podatku. Warto pamiętać, że podatnik otrzymuje zwrot w euro, zatem kwotę należy pomnożyć razy obowiązujący kurs euro. W praktyce oznacza to, że podatnik może oczekiwać zwrotu nawet w wysokości 4 tysięcy złotych – wszystko zależy od jego zarobków, jakie uzyskiwał na terenie Niemiec.

Jak rozliczyć podatek z Niemiec?

Procedury dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec mogą nieco odstraszać podatników. Jak ognia unikamy kontaktu z rodzimymi urzędami skarbowymi, nie mówiąc już o zagranicznych ich odpowiednikach. Niestety, sporo w tym racji, ponieważ sama procedura odzyskiwania nadpłaconego podatku może trwać kilka miesięcy, a co więcej wymaga zebrania i złożenia odpowiedniej dokumentacji. Podatnik musi również posiadać wiedzę, która pozwoli mu obronić swoje stanowisko w walce o zwrot podatku w razie odmowy ze strony urzędu skarbowego. Z tego też powodu wielu podatników rezygnuje z ubiegania się o zwrot. Niesłusznie, ponieważ te pieniądze zwyczajnie się im należą, a niezwrócone podatnikowi zasilą niemiecki budżet. Na szczęście pracownicy wykonujący swoje obowiązki w Niemczech mogą skorzystać z pomocy profesjonalnej kancelarii, która zajmuje się właśnie zwrotem nadpłaconego podatku w Niemczech. Korzystając z pomocy specjalistów nie trzeba posiadać żadnej wiedzy prawno-podatkowej – wystarczy postępować zgodnie z zaleceniami ekspertów, a w krótkim czasie będzie można cieszyć się pieniędzmi, które podatnik powinien otrzymać jako zwrot z zagranicy.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/praca-enter.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here