Jak skorzystać z kredytu inwestycyjnego, jeśli posiadasz spółkę z o.o.?

0
1096

Spółka z o.o. jest jednym z tych rodzajów przedsiębiorstw, którym czasem trudniej jest starać się o dofinansowanie niż innym. Nie zmienia to jednak faktu, iż starania takie są możliwe do zrealizowania, a ich efekty na pewno będą niezwykle korzystne. Dowiedz się, jak skorzystać z możliwości finansowania i zrób to profesjonalnie.

Kiedy warto ubiegać się o kredyt inwestycyjny?

Jeśli twoja firma planuje dużą inwestycję, na pewno będzie potrzebowała na to odpowiednich środków. Ich poświęcenie na daną rzecz ma przynieść efekt w postaci późniejszych zwiększonych zysków, jednak zanim one się pojawią, niezbędne są odpowiednie nakłady. Będą szczególnie wysokie, jeśli planujesz budowę nowej hali czy zakup parku maszynowego.

We wszystkich sytuacjach, w których koszty przeprowadzenia inwestycji przekraczają twoje możliwości, ale widzisz w nich realne korzyści, warto ubiegać się o kredyt inwestycyjny. Będzie on dla ciebie podstawą dalszego rozwoju, zwrotu oraz późniejszego zwiększenia przychodów.

Klarowna ocena sytuacji

Jednym z podstawowych zadań, jakie stoi przed tobą, jeśli chcesz ubiegać się o kredyt inwestycyjny dla spółki z o.o., jest wykazanie, iż twoja inwestycja się opłaca. Musisz jasno ocenić sytuację, w jakiej się znajdujesz, dokładnie zaplanować swoje wydatki i na tej podstawie przewidzieć, jakie będą rezultaty. Twoim zadaniem jest tak realna ocena sytuacji, by inwestycja rzeczywiście okazała się uzasadniona.

Bankowy analityk, rozpatrując twój wniosek, bez wątpienia będzie sprawdzał, czy inwestycja jest możliwa do zrealizowania tak, jak ją przedstawiasz i czy faktycznie wpłynie na poprawę funkcjonowania firmy. Może to nastąpić na dwa sposoby. Pierwszym jest zwiększenie produkcji dzięki nowej hali i parkowi maszynowemu, co pociąga za sobą podniesienie poziomu obrotów. Drugi to obniżenie kosztu produkcji poprzez zmodyfikowanie urządzeń, automatyzację lub wybudowanie własnej siedziby, co sprawi, iż firma nie będzie zmuszona do opłacania miesięcznego czynszu.

Biznesplan i dokumentacja

Niezwykle ważnymi elementami, które pozwolą twojej spółce na uzyskanie kredytu, są odpowiednie dokumenty, które przedstawisz w banku, a także biznesplan, opisujący całą sytuację i oczekiwane przez ciebie zwiększenie przychodów. Pamiętaj o tym, iż bank będzie chciał obejrzeć wszystko, co jest niezbędne do realizacji twojego planu, na przykład specyfikację maszyn, które chcesz kupić, czy dokumentację prawną dotyczącą nieruchomości.

Jeśli nie czujesz się pewnie w tworzeniu biznesplanów i wniosków, doskonałym pomysłem może być skorzystanie z profesjonalnej porady, którą oferuje między innymi biuro Kamiński Finanse. Jego ofertę znajdziesz pod adresem: https://kaminski-finance.pl/.

Warto skorzystać z takiej możliwości, gdyż osoba posiadająca doświadczenie w ubieganiu się o kredyty inwestycyjne pokieruje cię po całej drodze, prowadzącej do uzyskania odpowiednich funduszy rozwojowych. Dzięki niej na pewno nie popełnisz błędu i osiągniesz sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here