Trzy kroki do stworzenia idealnego magazynu

Każda firma, która musi posiadać magazyn, staje przed sporym wyzwaniem. Trzeba zaprojektować przestrzeń tak, aby była funkcjonalna, a jednocześnie aby pomieściła maksymalnie dużo towaru. Jak stworzyć miejsce, które będzie działaś sprawnie? Podpowiadamy.

Po pierwsze: zastanów się nad tym, co znajdzie się w magazynie

To niezwykle ważne zagadnienie. Ułatwi Ci ono postępowanie w dalszych krokach. Powinieneś zastanowić się, co znajdzie się w Twoim magazynie. Czy będą to jedynie towary na sprzedaż? Czy będziesz w nim przyjmować reklamacje? Wreszcie, czy planujesz tam przechowywanie jakichkolwiek dokumentów? Jeśli tak, przestrzeń, w której znajdą się dane wrażliwe, będzie wymagała dodatkowych zabezpieczeń.

Po drugie: zaplanuj wyposażenie

Dobrze funkcjonujący magazyn, posiada odpowiednio przemyślane wyposażenie. Stawiaj na takie meble, które udźwigną towar. Tu przydadzą się regały magazynowe metalowe, które możesz ustawić w dowolny sposób. Są one także dostosowane do przechowywania ciężkich kartonów, a jednocześnie nie powodują problemów przy zdejmowaniu ich z półek.

Szczególną uwagę zwróć na typ półek, w które wyposażone są regały magazynowe metalowe. Mogą one być wykonane z płyty wiórowej. W takim wypadku ich maksymalna nośność to 500 kg. Jeśli postawisz na półki wykonane z metalu, tu udźwig wynosi 250 kg na półkę. W zależności od modelu, więc zyskujesz mebel, który pomieści towar o wadze od 750kg do nawet 1250kg. Bardzo ważne jest to, że możesz ustawiać je modułowo, jeden przy drugim. Dzięki temu stworzysz logicznie uporządkowaną pojemną przestrzeń, po której łatwo jest się poruszać.

Jeśli w magazynie mają znaleźć się przestrzenie biurowe, je również warto wyposażyć w meble metalowe, które będą odporne na działanie wilgoci, korozji, wysokich temperatur, a dodatkowo będą mogły być zamykane na klucz, co ochroni dane wrażliwe.

Po trzecie: zagospodarowanie przestrzeni

Ustawienie mebli tak, aby tworzyły logiczny ciąg tylko wydaje się łatwe. Wbrew pozorom to trudny proces, który zależy od kilku czynników. Liczy się tu zlokalizowanie wejścia, to czy pracownicy posługiwać się będą wózkami widłowymi, czy nie będzie takiej potrzeby, wielkość zatowarowania. Ma to usprawnić pracę i zwiększyć bezpieczeństwo.

Ten punkt warto skonsultować z ekspertami, którzy podsuną Ci najlepsze rozwiązania. Zdarza się, że pomagają w tym firmy, specjalizujące się w sprzedaży regałów magazynowych metalowych. Jedną z nich jest Lobby. Specjaliści pomogą Ci w dobraniu i ustawieniu potrzebnych mebli.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/praca-enter.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here