Doradztwo HR w Warszawie

Doradztwo HR wciąż jest niedocenianą formą inwestycji w biznes. Mnóstwo firm korzysta z doradztwa marketingowego, podatkowego, logistycznego czy finansowego, natomiast stosunkowo niewiele decyduje się na współpracę z profesjonalną agencją HR. To może się szybko zmienić w obliczu coraz większych problemów na rynku zatrudnienia, które przekładają się na poważne trudności w prowadzeniu i rozwijaniu firmy. Nie wiesz, czy warto skorzystać z doradztwa HR w Warszawie? W naszym artykule omawiamy sytuacje, w których wręcz jest to konieczne.

Duże problemy z rekrutowaniem pracowników

Jeśli przedłużona rekrutacja była tylko incydentem i raczej nie masz problemów z szybkim pozyskiwaniem najlepszych pracowników, to możemy Ci tylko pogratulować. Jednak na taki luksus może sobie pozwolić tylko niewielka część polskich pracodawców. Większość albo męczy się z długim rekrutowaniem, albo zaniża swoje oczekiwania i zatrudnia – dosłownie – kogokolwiek.

Problemy z rekrutacją są niezawodnym sygnałem świadczącym o tym, że potrzebujesz doradztwa HR. Profesjonalna agencja prześledzi Twoje dotychczasowe działania w tym zakresie i z pewnością znajdzie wiele typowych błędów, które trzeba wyeliminować. Może to być np. bierność w pozyskiwaniu pracowników, nieatrakcyjność ogłoszeń, publikowanie ich w nieodpowiednich miejscach, niepodkreślanie największych atutów oferty zatrudnienia etc.

Masowe odejścia pracowników

Doradztwo HR w Warszawie jest najlepszą receptą na – pisząc obrazowo – zatamowanie wypływu najlepszych pracowników z Twojej firmy. Ludzie nie odchodzą do innych pracodawców bez powodu. Najczęściej motywuje ich do tego nieatrakcyjne wynagrodzenie, brak benefitów pozapłacowych, zła atmosfera w miejscu pracy, brak perspektyw rozwoju oraz niski prestiż przedsiębiorstwa.

Wszystkie te problemy można krok po kroku rozwiązać dzięki doradztwu HR. Eksperci od zarządzania kadrami ustalą, dlaczego Twoja marka pracodawcy nie działa na pracowników niczym magnes, a raczej ich odpycha. Tutaj niezbędna jest błyskawiczna reakcja, ponieważ naprawienie zniszczonego wizerunku firmy jest bardzo trudne i czasochłonne.

Brak szans w rywalizacji o najlepszych kandydatów do pracy

Być może zauważyłeś, że gdy starasz się o tego samego kandydata, co konkurencja, to Twoja oferta nigdy nie wygrywa. Coś musi być tego przyczyną, ale samodzielnie będzie Ci bardzo trudno to ustalić. Jesteś zbyt mocno związany emocjonalnie z własnym biznesem, aby dostrzec ewidentne błędy wizerunkowe popełnione przez lata prowadzenia działalności.

I właśnie wizerunek marki pracodawcy jest pierwszą kwestią, jakiej należy się przyjrzeć w opisanej sytuacji. Agencja HR sprawdzi, jak postrzegana jest Twoja firma. Jeśli w Internecie dominują negatywne opinie byłych pracowników, a sama marka biznesowa jest słabo rozpoznawalna, to nie dziw się, że najlepsi wolą zatrudnić się u konkurencji.

Poprawienie, uatrakcyjnienie wizerunku marki pracodawcy jest jednym z najważniejszych zadań, jakiego może się podjąć profesjonalna agencja oferująca doradztwo HR. Traktuj to, jako inwestycję w rozwój biznesu, ponieważ firmy o silnym, wiarygodnym, prestiżowym wizerunku rzadko miewają problemy z rekrutowaniem pracowników, włącznie z tymi najcenniejszymi.

Bardzo wysokie koszty zatrudnienia, niewspółmierne do przychodów przedsiębiorstwa

Doradztwo HR jest doskonałą propozycją dla każdego przedsiębiorcy, który od pewnego czasu zachodzi w głowę, jak to jest możliwe, że stale zwiększa zatrudnienie, a jego firma nie przynosi dzięki temu większych profitów. W końcu liczniejsza kadra to możliwości realizowania ambitniejszych i bardziej dochodowych kontraktów.

W tym przypadku teoria nie zawsze idzie pod rękę z praktyką. W wielu firmach wzrost zatrudnienia jest po prostu nieuzasadniony, narażając przedsiębiorstwo na znacznie wyższe koszty działalności. Prosty przykład: firma X wygrała przetarg, w ramach którego będzie mieć zagwarantowaną pracę na najbliższe 3 miesiące. Pracodawca decyduje się zatrudnić 10 dodatkowych osób, choć zdaje sobie sprawę z tego, że po zakończeniu realizacji kontraktu nowe etaty będą w sporej mierze bezproduktywne. Liczy jednak na to, że po drodze „coś” się jeszcze pojawi.

Alternatywą dla takiego scenariusza mogłoby być skorzystanie z np. outsourcingu kadr, czyli okresowego wzmocnienia zespołu zewnętrznymi specjalistami, którzy realizują zadania przydzielone im przez pracodawcę. Profesjonalna agencja może dostrzec duży potencjał do wykorzystania outsourcingu w firmie swojego klienta i dodatkowo zapewnić mu usługę zbudowania takiego zespołu.

Jeśli którakolwiek z opisanych sytuacji jest Ci doskonale znana, to nie potrzebujesz dodatkowych argumentów przemawiających za skorzystaniem z doradztwa HR w Warszawie. Taką usługę swoim klientom świadczy Verita HR – najlepiej oceniana agencja pracy w stolicy, rekomendowana przez 97 proc. klientów biznesowych.

Verita HR specjalizuje się w doradztwie kadrowym na rzecz podmiotów z sektora bankowości inwestycyjnej i finansów, firm IT oraz właścicieli i zarządców centrów usług wspólnych BPO/SSC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here