Kariera w BMW

Praca w motoryzacji to możliwość spełnienia zawodowych marzeń przez wiele osób. Dzieje się tak dlatego, że branża motoryzacyjna należy do najdynamiczniej rozwijających się gałęzi gospodarczych. To nieustanny wyścig z czasem, aby być jak najlepszym, najbardziej nowoczesnym i ekologicznym producentem aut. Wszystko to sprawia, że inwestuje się olbrzymi kapitał nie tylko w produkt, ale i w pracowników. Dlatego w BMW, kariera jest elementem szerszej strategii.

BMW — globalny znak najwyższej jakości

Jeśli chodzi o koncern BMW, praca w takim miejscu oznacza synonim prestiżu i spełnienia zawodowego. Firma działa nieprzerwanie od ponad stu lat, dzięki temu wypracowała możliwie najlepsze praktyki, jeśli chodzi o produkcję, jak i przyjazne środowisko pracy. To właśnie dlatego też może poszczycić się ponad stu tysiącami zadowolonych pracowników i milionami usatysfakcjonowanych klientów na całym świecie.

Jak wygląda praca u dealera samochodowego?

W przypadku każdego stanowiska u autoryzowanego dealera BMW, praca wygląda oczywiście inaczej. Można jednak dokonać podziału na dwie podstawowe jednostki organizacyjne.

Praca w salonie samochodowym to właśnie pierwsza z nich. Koncentruje się tu uwaga na sprzedaży nowych bądź używanych aut. Klienci mogą otrzymać fachową poradę co do wyboru optymalnych parametrów technicznych auta, dodatkowych opcji wyposażenia, jak i sposobów finansowania zakupu.

Z kolei w autoryzowanym serwisie BMW, kariera możliwa jest dla osób z szeroką wiedzą i wykształceniem technicznym. To właśnie tu ma miejsce kompleksowa obsługa posprzedażowa aut. Odbywają się przeglądy gwarancyjne, jak i pogwarancyjne, naprawy, wymiany zużytych elementów itp.

Na jakie stanowiska można aplikować w salonie BMW?

W zależności od aktualnego zapotrzebowania praca w salonie samochodowym możliwa jest dla takich zawodów jak doradca ds. odkupu samochodów używanych, specjalista ds. gwarancji, BMW product genius, specjalista ds. telefonicznej obsługi klienta, pracownik recepcji (greeter), doradca ds. sprzedaży samochodów nowych.

A jakie profesje poszukiwane są w serwisie BMW?

Praca u dealera samochodowego to również ciekawe miejsce pracy dla profesjonalistów od spraw technicznych. Mogą to być stanowiska związane bezpośrednio z naprawami mechanicznymi jak w przypadku mistrza serwisu, elektromechanika diagnosty, mechanika serwisowego, czy pomocnika mechanika. Do tej grupy zaliczyć można również pracowników serwisu blacharsko-lakierniczego, który współtworzą doradca serwisu blacharsko-lakierniczego, lakiernik i pomocnik lakiernika, blacharz oraz pomocnik blacharza. Jak wiadomo, sprawność serwisu wynika m.in. z bezproblemowego dostępu do części zamiennych i sprawnego przepływu informacji. Dlatego zespół uzupełniają ponadto magazynier części, asystent serwisu, doradca ds. zewnętrznej sprzedaży części i akcesoriów oraz doradca ds. części i akcesoriów. Za kompleksową opiekę nad klientem odpowiada zaś doradca serwisu.

Staże i praktyki

Praca w motoryzacji otwarta też jest dla młodych pokoleń. Dlatego BMW organizuje regularnie staże i praktyki. Dostępne są one dla uczniów techników, jak i studentów i absolwentów uczelni technicznych. Dzięki temu, w BMW, kariera możliwa jest od zera, czyli bez wcześniejszego zawodowego doświadczenia.

Jakie są benefity z pracy w BMW?

Powszechnie wiadomo, że w BMW praca jest należycie wynagradzana. Zatrudnienie jest stabilne i przewidywalne. Podstawowa pensja jest uzupełniona o system premiowy. Poza tym pracownicy mogą liczyć na profesjonalne szkolenia oraz w przypadku niektórych Dealerów nawet na tzw. benefity pozapłacowe. Nalezą do nich świadczenia w postaci pakietów prywatnej opieki medycznej, czy też dostęp do obiektów sportowych na preferencyjnych warunkach.

Czego oczekuje się od pracowników BMW?

Każde stanowisko ma swoją specyfikę. Jednak na ogół od pracowników Dealera BMW oczekuje się posiadania prawa jazdy kategorii Bkilkuletniego doświadczenia na danym stanowisku, zwłaszcza jeśli mowa jest o zawodach technicznych w serwisie samochodowym. Podstawowym wymogiem jest zaangażowanie w pracę oraz chęć wspierania się nawzajem. Bo praca u dealera, to zdecydowanie gra zespołowa.

Przygoda z BMW zaczyna się już na etapie rekrutacji

W przypadku koncernu BMW, kariera jest dosyć szczegółowo zaplanowana. Nie może być wszak inaczej, jeśli chce się być liderem w swojej branży, która słynie z maksymalnej precyzji.

Podobnie jest, jeśli chodzi o proces rekrutacji. Jest on przemyślany, możliwie skrócony i przyjazny. Dzieje się tak dzięki intuicyjnemu serwisowi rekrutacyjnemu. Umożliwia on nawet przeprowadzenie gier kompetencyjnych on-line, które są wymagane w przypadku niektórych profesji, zwłaszcza tych, związanych z bezpośrednią obsługą klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here