Poznaj najważniejsze zasady projektowania strony internetowej

Dobrze zaprojektowany serwis internetowy to niepodważalny klucz do rozwoju każdego biznesu. Dzięki stronie internetowej każda firma dotrze bowiem do większej liczby użytkowników oraz otworzą się przed nią drzwi do najbardziej ambitnych celów biznesowych. Firmy zajmujące się projektowaniem serwisów korzystają z lekkiej formy, profesjonalnej grafiki, a także perswazyjnych tekstów. W ten sposób nawet najbardziej wymagający użytkownicy otrzymają to, czego wymagali.

Jakie są zasady projektowania strony internetowej?

  • Prostota projektu graficznego. Na stronie nie może pojawić się zbyt wiele niepotrzebnych informacji, należy więc zwrócić szczególną uwagę na kolory, czcionki oraz grafikę umieszczoną w witrynie.
  • Hierarchia wizualna strony internetowej. Organizowanie oraz aranżowanie poszczególnych elementów w witrynie musi być wykonane w sposób naturalny oraz intuicyjny tak, aby odwiedzający zwrócili uwagę na najważniejsze elementy.
  • Łatwa nawigacja. Powinna być ona intuicyjna w obsłudze, a każdy odwiedzający szybko znajdzie to, czego szuka.
  • Spójność. Nie tylko nawigacja powinna być spójna, ale i każda kolejno odwiedzana podstrona powinna współgrać z poprzednią – kolory, czcionki, tła, a także styl w tekstach.
  • Dostępność. Aby strona internetowa była dostosowana do wszystkich użytkowników, witryna musi być zgodna z różnymi urządzeniami – nie tylko komputerem, ale i smartfonem obsługującym różne systemy, np. IOS, Android, czy Windows.
  • Wiarygodność. W budowaniu wiarygodności pomogą konwencje, które utworzyły się na przestrzeni lat. Stosuje je każda dobra agencja reklamowa. To, co poprawia wiarygodność to także uczciwość – produkty czy usługi powinny być zatem opisane w jasny oraz rzetelny sposób.
  • Użytkownik jest najważniejszy. To główna zasada, którą należy się kierować podczas projektowania stron internetowych. Powinna być ona myślą przewodnią podczas realizowania każdego z wyżej wymienionych punktów.

IBIF.PL – wybierz sprawdzony wybór!

IBIF.PL to jedna z wielu agencji marketingowych działających w Polsce. Korzystając z usług firmy, zyskasz gwarancję najwyższych standardów na każdej płaszczyźnie. Firma skupia się bowiem na potrzebach Klienta – dotrzymuje kroku innowacyjnemu podejściu do biznesu oraz współczesnych trendów. Zespół działa na technologii RWD, która dostosowana jest do urządzeń mobilnych. Strony WWW są natomiast projektowane zgodnie z zasadami web usability, co daje gwarancję jakości nie tylko pod względem estetycznym, ale i funkcjonalnym. Na wszystkich stronach WWW, jakie wychodzą z lubelskiego oddziału IBIF.PL https://www.ibif.pl/oferta/strony-internetowe, zainstalowany jest także System Zarządzania Treścią, który w łatwy i szybki sposób umożliwi zmianę oraz ulepszenie witryn. Ponadto, tworzenie stron internetowych Lublin odbywa się zgodnie z algorytmami Google.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here